Wycieczka klas VII do Wrocławia

17 października uczniowie klas VII wraz z paniami: Małgorzatą Talagą, Mirosławą Ziembińską i Edytą Głód odwiedzili najstarsze w Polsce wrocławskie zoo. Spacerując po 33 ha powierzchni podziwiali ponad 1100 różnych gatunków zwierząt, często zagrożonych wyginięciem. Widzieli zwierzęta z różnych regionów świata. Zwiedzili ekspozycję fauny i flory rzeki Odry. Mieliśmy okazję zobaczyć ile warzyw i owoców codziennie zjadają poszczególne zwierzęta. Jednym z ciekawszych punktów wyprawy było niewątpliwie zwiedzanie Afrykarium. Przy użyciu zestawu nagłaśniającego pani przewodnik szczegółowo omówiła tryb życia mieszkańców tego unikatowego na skalę europejską oceanarium. Dużo dowiedzieli się o Rafie Koralowej Morza Czerwonego, rybach występujących w Jeziorach Wielkich Rowach Afrykańskich, rekinach, młotach z Kanału Mozambickiego oraz pingwinach z Nambii. Przez chwilę mogli pobyć w dżungli z Kotliny Kongo w Afryce, gdzie zamieszkują krokodyle, wydry i manaty.

Wycieczka sponsorowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozdrażewie, dlatego też jednym z elementów było przeprowadzenie programu profilaktycznego. Pani pedagog omówiła mechanizmy uzależnień i ich konsekwencje w codziennym życiu. Zaprezentowała sposoby radzenia sobie ze stresem. Omówiła prawdy i mity na temat alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. W dyskusji padło stwierdzenie, jak ważne jest w życiu być asertywnym i otaczać się ludźmi z pozytywną energią, którzy nie muszą sięgać po używki.

Ciekawie spędziliśmy ten dzień i już planujemy kolejne wyprawy.

« 1 z 2 »