Akcja NA SPACER!

Nudzisz się w sobotę? Chcesz sprawić frajdę bezdomnemu psiakowi? Przyjedź do schroniska z dorosłym opiekunem i weźcie sierściucha NA SPACER! 

Przy okazji zróbcie zdjęcie i zapamiętajcie jego imię, będzie to niezbędne do otrzymania pochwały. Zdjęcia można przesyłać do opiekunów wolontariatu w szkole (p. Julita Musielińska, p. Arleta Grygiel).

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, małych i większych, do odwiedzania Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie. Dla tych piesków nie ma nic lepszego niż spacer z dala od betonowego boksu, możliwość wąchania i penetracji terenu oraz po prostu bycie blisko człowieka. Wystarczy poświęcić chociaż godzinę swojego czasu pieskowi, by sprawić, że jego dzień będzie wyjątkowy. Nasz również przy okazji.

W Schronisku w Krotoszynie jest ponad 70 psów i niemożliwe jest wyprowadzenie przez pracowników każdego z nich codziennie. Dlatego tak ważni i potrzebni są wolontariusze. Te psy czekają na spacery, to ich jedyna radość!

Ratując jednego psa, nie zmienimy świata.
Ale świat zmieni się, dla tego jednego psa.


Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn

Adres
ul. Ceglarska 11,
63-700 Krotoszyn

Telefon
502 616 205

Godziny odwiedzin
Pn. – Pt.: 11:00 – 15:00
Sobota: 10:00 – 15:00
Niedziela: 10:00 – 15:00


Regulamin wyprowadzania psów na spacery

 1. Wyprowadzać psy na spacery mogą osoby powyżej 16 roku życia, młodsze muszą być pod opieką osób pełnoletnich. Dzieci poniżej 10 roku życia, będące pod opieką osoby dorosłej, nie mogą samodzielnie prowadzić psa na smyczy,
 2. Psy na spacer przyprowadza a po spacerze odprowadza do boksów wyłącznie pracownik Schroniska,
 3. Spacer z psem powinien trwać przynajmniej 20-30 minut,
 4. Podczas spaceru należy dbać o to, by pies nie wyrwał się lub nie wypiął z obroży,
 5. W przypadku mijania się z innymi psami zachowaj bezpieczną odległość. Pozwoli to uniknąć pogryzień między psami,
 6. Nie ciągnij, nie szarp psa na smyczy, spacer to dla psa atrakcja, pozwól mu wąchać zapachy, nie podnoś go za łapy, ani nie bierz na ręce,
 7. Jeśli towarzyszy Ci dziecko, zwróć uwagę na to, by: dziecko nie tuliło psa, zwłaszcza nie obejmowało go za szyję, nie klepało. Nie pozwól aby dziecko psa głaskało, jeśli pies wyraźnie się odsuwa (niektóre psy, zwłaszcza nowo poznane tego nie lubią).
  Zadbaj by dziecko zachowywało się w miarę spokojnie, nie biegało, nie skakało, nie krzyczało, nie zaskakiwało psa dotykiem od tyłu – zwierzę może się przestraszyć,
 8. Nie podawaj smakołyków podczas spaceru,
 9. Psy wydawane są zależnie od ilości osób wyprowadzających oraz ich wieku i możliwości,
 10. Osoba zabierająca psa na spacer ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez psa pozostającego pod jej opieką,
 11. Nie dopuszcza się zwalniania z uwięzi psa w trakcie spaceru oraz przekazywania psa osobom trzecim,
 12. Obowiązkowe jest powiadomienie schroniska o nagłych lub nieprzewidzianych zdarzeniach z udziałem psa pozostającego pod opieką wyprowadzającego (tel. 502616205)
 13. Nie wydajemy psów na spacery osobom nietrzeźwym i osobom, którym zostały zwierzęta odebrane interwencyjnie,
 14. PAMIĘTAJ – TO TY JESTEŚ TU DLA PSIAKÓW, NIE ONE DLA CIEBIE 🙂

Zdjęcie autorstwa Johann z Pexels