Chór istnieje od września 2004 r. a prowadzi go nauczyciel muzyki – mgr Piotr Ratajczak. Celem zajęć jest kształcenie słuchu i głosu oraz umiejętności posługiwania się nim. Głównym zadaniem chóru jest opanowanie repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych oraz środowiskowych takich jak: Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Jasełka Bożonarodzeniowe, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Festyn Szkolny i Dni Rozdrażewa.

Od września 2007 roku chór realizuje program rozpowszechniany przez Narodowe Centrum Kultury – „Śpiewająca Polska”. Związane jest to z udziałem w obowiązkowych przeglądach. Pomimo „pełnych rąk roboty” dziewczęta dzielnie się spisują a ich praca procentuje – na chwilę obecną z powodzeniem wykonują nawet pieśni trzygłosowe.

Śpiewanie w chórze ma także inny wymiar. To dostarczanie radości ze wspólnego śpiewu, przeżycia estetyczne związane z występami, możliwość rozwijania talentów muzycznych oraz bardzo dobry sposób na kulturalne spędzanie wolnego czasu. A więc zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, którym słoń nie nadepnął na ucho, do wspólnego muzykowania.

Występ z okazji 10-lecia klubu UKS DOLIWA

Koncert z okazji 10-lecia chóru.

Krótki filmik przygotowany na ten jubileusz.

Występ naszego chóru na XV. Święcie Pieśni w Rozdrażewie.

Kobierno 2010. Konkurs kolęd (film umieszczony dzięki uprzejmości Karoliny Król)