Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej – „Lato z piosenką”

W dniu 25.04.2024r. w Szkole Podstawowej w Rozdrażewie odbył się XVIII gminny konkurs piosenki dziecięcej dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 pt. „Lato z piosenką”. Celem konkursu była promocja piosenek oraz prezentacja dorobku artystycznego przedszkolaków i uczniów klas 1-3, inspirowanie do poszukiwania nowych form zainteresowań artystycznych oraz stwarzanie okazji do poznawania możliwości wokalnych młodych artystów.
W konkursie wystąpiło 8 przedszkolaków i 11 uczniów z klas 1-3. W jury zasiedli: p. Barbara Krzekotowska, p. wicedyrektor szkoły Ewelina Chmielarz oraz p. Józef Olesek. Wykonawcy oceniani byli pod względem muzykalności, warunków głosowych, estetyki wykonania, a także wrażeń artystycznych. Popisom młodych wokalistów przysłuchiwali się goście: dyrektor szkoły – Krzysztof Broda, wójt gminy Rozdrażew – Mariusz Dymarski oraz rodzice występujących dzieci, opiekunowie i nauczyciele. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Przedszkole:

 • I miejsce – Maja Kęsy „Złap lato za rękę”, Grębów
 • Wyróżnienie – Nikola Bestry „Lato na wakacjach”, Nowa Wieś

Uczniowie:

 • I miejsce – Antonina Ożarowska „Smak wakacji” SP Rozdrażew
 • II miejsce – Aleksandra Nawrocka „Złap lato za rękę”, SP Rozdrażew
 • III miejsce – Maja Waleńska „Słoneczna wycinanka”, SF Dzielice
 • Wyróżnienia:
  • Miłosz Kryś „Lato płynie do nas”, SP Nowa Wieś
  • Olga Krajka „Lato w internecie”, SP Rozdrażew
  • Katarzyna Zdunek „Lato czeka”, SP Nowa Wieś
  • Maja Wujczyk „Słoneczna wycinanka” SF Dzielice

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodki poczęstunek ufundowane przez Radę Rodziców SP w Rozdrażewie. Organizatorzy konkursu dziękują rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, gratulują sukcesów i zapraszają za rok.

Romualda Chrobot i Dorota  Kubelec