Konkurs ekologiczny „EKO-zabawka”

Ostatnie tygodnie kwietnia skupiały nas wokół tematów związanych z naszą planetą Ziemią i jej ochroną. Nawiązując do obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny pt.: „EKO-zabawka”. Zadaniem konkursowym było wykonanie EKO-zabawki z surowców wtórnych i nadanie jej ciekawej nazwy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy związanej z ekologią i ochroną środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, oraz rozbudzanie wyobraźni i fantazji. Nasi przedszkolacy spisali się na medal. Prace zostały wykonane z wielką starannością i pomysłowością. Wyróżniliśmy pięć EKO-zabawek, które zdobyły najwięcej głosów:

I miejsce – Wiktor Osuch „Krokodyl Karamba”

II miejsce – Dawid Woźniak „Piłkarzyki”

III miejsce – Marcelina Michalak „Lola – Recyklinka”

Zofia Genderka „Minionek”

Laura Jędrzak „Żółwik Ekoleon”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Każda z prac konkursowych pokazała, że ekologia może być źródłem radości i ciekawej zabawy. Naszym konkursowiczom gratulujemy pomysłów.