Wypad klas szóstych do Łodzi

15 maja, gdy ósmoklasiści zmagali się z egzaminem z matematyki, uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Już sama podróż była nie lada atrakcją ponieważ wybrali się tam koleją, a po samym mieście poruszali się komunikacją miejską. Pierwszym punktem wyjazdu było łódzkie Orientarium – najnowocześniejsze zoo w Europie. Przywitała ich tam niezwykle widowiskowa kąpiel słoni. Spacer po orietnarium pozwolił im się zetknąć z wieloma gatunkami fauny i flory Azji Południowo Wschodniej. Największą popularnością cieszyły się… kapibary, które dzieliły wybieg z przepięknie upierzonymi ibisami szkarłatnymi. 

Po wizycie w zoo udali się na ulicę-wizytówkę Łodzi – Piotrkowską. Spacerując po niej spotkali wiele osobistości, m. in.: Misia Uszatka, Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina czy Jana Gutenberga. 

Kolejną atrakcją przewidzianą na ten dzień była wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1.  Czekało tam na nich kilka interaktywnych wystaw. Wystawa „Mikroświat – Makroświat” pozwoliła im przyjrzeć się zarówno strukturom kosmicznym jak i atomowym. Na wystawie pt. „Przetwarzanie energii” mogli poczuć się jak pracownicy elektrowni przejmując kontrolę nad dostawą energii elektrycznej.

Z centrum naukowo-technicznego udali się do położonego nieopodal dworca Łódź Fabryczna, z którego wyruszyli w podróż powrotną.