Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W czwartek 09 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

O godzinie szóstej zebraliśmy się przed szkołą, po czym zajęliśmy swoje miejsca w autokarze. Po sprawdzeniu obecności rozpoczęliśmy naszą wspaniałą, dwudniową przygodę.

Pierwszym punktem wyprawy były Błędne Skały, gdzie przeciskaliśmy się przez skalne labirynty. Następnie pojechaliśmy do Rezerwatu Szczeliniec w Górach Stołowych. Po lekko męczącym wspinaniu się na wysokość 919 m n.p.m. z tarasów widokowych podziwialiśmy piękną panoramę Sudetów. Po całym dniu zmęczeni wróciliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas smaczna obiadokolacja. Nabraliśmy sił i wieczorem pograliśmy w piłkę. Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do

Kaplicy Czaszek w Czermnej. Tam wysłuchaliśmy opowieści przewodnika i udaliśmy się na Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdrój. Podczas tej wizyty zobaczyliśmy pokaz garncarstwa, byliśmy w domu chleba, z przewodnikiem poszliśmy do chaty z dawnym sprzętem, byliśmy w kuźni . Zaciekawił nas wiatrak, weszliśmy do jego wnętrza i wysłuchaliśmy na jakiej zasadzie działał w przeszłości. Na koniec pochodziliśmy po mini ZOO oglądając egzotyczne zwierzęta z którymi robiliśmy sobie fotki. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po parku zdrojowym w Kudowie. Spragnieni po całym dniu zatrzymaliśmy się w pijalni wód aby skosztować leczniczej mineralnej wody.
Zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną do Rozdrażewa, gdzie czekali na nas rodzice. To była wspaniała, pouczająca wycieczka, którą długo będziemy wspominać.