Pasowanie pierwszaków (wideo)

W czwartek 10 października br. odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie pierwszaków. W poczet braci uczniowskiej zostało włączonych 37 pierwszoklasistów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy, rodzice, uczniowie klas drugich, trzecich i przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami

Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi paniami wmaszerowali na scenę w rytmie bardzo skocznej i radosnej piosenki. W dalszej części artystycznej dzieci zademonstrowały swoje umiejętności recytatorsko-wokalne, a trzeba przyznać, że w tak krótkim okresie szkolnym dzieci zdążyły nauczyć się już niemało.
Dla naszych pierwszoklasistów zaśpiewały też przedszkolaki i uczniowie klas drugich i trzecich.

Po części artystycznej uczniowie, a następnie rodzice złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor wraz z Panem Wicedyrektorem. Pierwszoklasiści otrzymali też pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów.

Po uroczystościach na hali sportowej dzieci i rodzice udali się do klas na poczęstunek.

Dla naszych pierwszoklasistów był to na pewno radosny dzień, pełen wzruszeń i dobrych życzeń. Życzymy Wam, aby te wszystkie dobre słowa się spełniły, a radość towarzyszyła Wam przez wszystkie lata szkolne!

Jolanta Adamiak
Ilona Krysztofowicz-Król