Konkurs historyczny w Poznaniu

19 października nasi uczniowie wzięli udział w XIII WIELKOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM IM. KS. PROF. EDWARDA NAWROTA w Poznaniu. Tegoroczna edycja nosiła temat: „II WOJNA ŚWIATOWA ROZPOCZĘŁA SIĘ W POLSCE. KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939 ROKU”. Reprezentowali nas uczniowie klas VII i VIII: Kamil Panek, Mateusz Pluciński, Amelia Prucha, Alan Wasik, Aleksandra Wójcik i Anna Szczur. Rywalizowali oni z przedstawicielami 46 szkół naszego województwa, z których przyjechało 164 uczniów. Konkurencja była więc bardzo mocna, a poziom przygotowania uczestników, jak zaznaczyli jurorzy, wyjątkowo wysoki. Chociaż naszym uczniom, mimo szerokiej wiedzy, nie udało się zająć jednego z trzech pierwszych punktowanych miejsc, musimy im podziękować za wysiłek włożony w bardzo dobre przygotowanie się do konkursu. Konkursu, którego tematyka wpisuje się doskonale w realizowaną konsekwentnie w naszej placówce wizję kształcenia i wychowania młodzieży znającej i ceniącej historię naszej Ojczyzny i naszego regionu.

Jarosław Nowacki