Wycieczka do Warszawy

W dniach 18-19 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. VIIa i VIIb wraz z opiekunkami: Hanną Kowalską, Martą Motyl, Ewą Kasprzak oraz przewodnikiem- panem Andrzejem wybrali się pociągiem na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Po przyjeździe rozpoczęli wędrówkę po stolicy. Spacerując po mieście, zachwycali się pięknymi zabytkami i urokliwymi zakątkami. Mieli okazję zobaczyć: Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, hotel Bristol. Następnie przybyli na plac Józefa Piłsudskiego i podziwiali Grób Nieznanego Żołnierza- symboliczną mogiłę upamiętniającą bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Kolejnym punktem wyprawy był kompleks handlowy Złote Tarasy, Pałac Nauki i Kultury oraz przejażdżka metrem. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Stadion Narodowy, a także spacerowali po ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy przeżyli niesamowitą przygodę i zobaczyli wiele interesujących miejsc. Ta wspaniała wycieczka na długo pozostanie w pamięci.

Marta Motyl
Hanna Kowalska