Wycieczka klas III

W tym roku uczniowie klas III SP Dzień Dziecka spędziły poza murami szkoły, odbyły bowiem wycieczkę do Wrocławia. Głównym tematem tego wyjazdu była woda.

Ponieważ Wrocław nazywany jest Wenecją Północy, więc pierwszym punktem harmonogramu wycieczki był blisko godzinny rejs parostatkiem po Odrze. Podczas rejsu podziwialiśmy piękno miasta, poznawaliśmy jego budowle i zachwycaliśmy się nadrzecznymi bulwarami.

Następnie odwiedziliśmy Hydropolis – niesamowite centrum wiedzy o wodzie. Jest to „miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw”. Replika batyskafu „Trieste” i film na panoramicznym ekranie 360 stopni – to tylko część atrakcji, które czekały na naszych uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz eksperymentów , które przybliżyły dzieciom właściwości fizyczne i chemiczne wody. Na zakończenie zwiedzania mogliśmy ochłodzić się pod strumieniami kurtyny wodnej, oczywiście w granicach rozsądku.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na zestaw z podwójną zabawką. Z okazji swojego święta dzieci otrzymały baloniki.

Po udanej wycieczce wracaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Ewa Żmuda
Wiesława Maciołowska