Dzień Bociana 2018 (wideo)

28 maja obchodziliśmy po raz 16 „Dzień Bociana”. W ramach bocianiego święta młodsze dzieci rysowały kredą po asfalcie (efekt widać na zdjęciach). Starsi mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat bocianów. W czasie pierwszej i drugiej przerwy uczniowie odpowiadali na pytania i za każdą poprawną odpowiedź dostawali lizaka. Wszyscy chętni rozwiązywali też krzyżówki i zadania matematyczne o bocianach i żabach (spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi w Dniu Dziecka wylosujemy osoby, które otrzymają drobne upominki).

W związku z tym, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, postanowiliśmy również uczcić ten fakt i przy okazji bocianiego święta zatańczyć wspólnie POLONEZA i naprawdę tańczyli wszyscy dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie.

Ostatnim akcentem tego dnia była oczywiście belgijka, odtańczona przez wszystkich chętnych uczniów aż trzy razy.

Do zobaczenia za rok.

Lila Michalak
Ewa Michalak-Wójcik

« 1 z 3 »