Święto Niepodległości w Dzielicach

Z okazji Święta Niepodległości w Izbie lekcyjnej z dawnych lat odbyły się zajęcia z uczniami klas II i III Szkoły Filialnej w Dzielicach, Szkoły Społecznej w Krotoszynie oraz Szkoły Podstawowej w Zdunach. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała nauka w dawnej szkole, poznali dawne zabawy dzieci ze skakanką oraz szmacianymi piłkami. Pisali piórem i atramentem, klęczeli na grochu, poznali historię drewnianej walizeczki ( pamiątki z czasów II wojny światowej przekazanej Izbie wraz z opowieścią przez panią Teresę Bączkowską z Rozdrażewa). Dzieci z zaciekawieniem obejrzały godła z orłem w koronie i bez korony oraz dowiedziały się w jakich czasach były one polskimi symbolami państwowymi. Klimat Izby lekcyjnej z dawnych lat zaciekawił uczniów i wywołał miłe przeżycia.

W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Dzieci w odświętnych strojach, w pomieszczeniu izby lekcyjnej z dumą zaśpiewały Hymn Polski. Również klasa I i dzieci z oddziału przedszkolnego po raz pierwszy miały lekcję historii – zasiadając w ławkach z kałamarzem. Pełne zachwytu chłonęły wiedzę o tym, w jakich warunkach chodziły do szkoły i uczyły się ich prababcie i pradziadkowie.