Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada także uczniowie klas I- III obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania.  Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Miały bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Przy okazji przypomnieliśmy sobie reguły kulturalnego zachowania się przy stole. Dzięki dużej różnorodności i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Ponadto, z pomocą wychowawców dzieci wykonały plakaty promujące zdrowe nawyki żywieniowe.

Taka akcja jeszcze bardziej zintegrowała zespoły klasowe, przyniosła wszystkim wiele satysfakcji i frajdy.