Rozpoczynamy naszą wielką przygodę!

Wystartował kolejny projekt Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży realizowany przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły oraz z Petersburskiej Dziecięcej Szkoły Artystycznej im. D. Bortniańskiego. Już po raz czwarty możemy się spotkać i pracować z naszymi partnerami z Petersburga dzięki wsparciu i finansowaniu Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Temat tegorocznego projektu brzmi: „To coś więcej niż hobby, to pasja! Na ile współczesny świat umożliwia nam samorealizację?” Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie więzi młodych Rosjan i Polaków na bazie wspólnych pasji i zainteresowań w poszanowaniu odrębności narodowej i kulturowej. Czeka nas więc mnóstwo niezwykle ciekawych zajęć, spotkań i miejsc zarówno w Rosji, jak i w Polsce. Będzie się działo!

W sobotni wieczór pożegnaliśmy się z najbliższymi i wsiedliśmy do autokaru, który będzie naszym drugim domem przez prawie trzy tygodnie! Jedziemy przez Litwę, Łotwę i Estonię. W poniedziałek zameldujemy się w Petersburgu. Trzymajcie za nas kciuki!

Wzorem lat poprzednich na szkolnej stronie znajdziecie relacje z naszych działań. Już jutro zapraszamy na fotoreportaż z podróży! Do zobaczenia!