Powiatowe targi edukacyjne

W środę 6 marca 2024 chłopcy z klasy ósmej pod opieką wychowawcy Małgorzaty Dudzińskiej-Szczypior wzięli udział w V Powiatowych Targach Edukacyjnych i Targach Pracy w Krotoszynie. Impreza trwała prawie 3 godziny. Przez ten czas uczniowie wysłuchali prelekcji edukatora na temat wyboru przyszłego zawodu i szkoły, zapoznali się z ofertą z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych w powiecie oraz zakładów świadczących praktyki dla uczniów. Obejrzeli nowy ambulans Pogotowia Ratunkowego i zapoznali się z działaniem oraz obsługą całej aparatury. Dokładnie przedstawił wszystko ratownik medyczny. Na targach rozmawiali z nauczycielami i uczniami przyszłych szkół, otrzymali ulotki i gadżety, a także skorzystali z poczęstunku i napojów. Targi były udane i na pewno pomogą w wyborze przyszłej szkoły.