Międzynarodowy Dzień Pizzy

9. lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Światowy Dzień Pizzy obchodzony jest od 2018 roku. Historia pizzy sięga starożytnych czasów, kiedy to mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego przyrządzali płaskie chleby z różnymi dodatkami. Współczesna pizza, jaką znamy pochodzi z Neapolu. Według legendy, nazwa pizzy – margherita pochodzi od imienia królowej Margherity di Savoia. Królowa była zachwycona prostym daniem złożonym z prostych składników odpowiadających barwom włoskiej flagi: pomidorów, mozzarelli i bazylii.

W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten dzień. Każdy przedszkolak mógł przygotować swoją pizzę. Wiele radości sprawiło wałkowanie i formowanie ciasta. Po przygotowanym spodzie nadszedł czas na ulubione dodatki. Tak przygotowane ciasta trafiły do piekarnika. Dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do smakowania upieczonych pizz.