Dzień Chłopaka we Wrocławiu

Wietrzną pogodą i chłodem przywitał w tym roku Wrocław młodzież z klas III gimnazjum, która w stolicy Dolnego Śląska świętowała Dzień Chłopaka. Nikogo to jednak nie zraziło i spędziliśmy tam bardzo przyjemny dzień.

Zaczęliśmy od wizyty w Panoramie Racławickiej, gdzie oczami Kossaka i Styki patrzyliśmy na bitwę pod Racławicami. Po tej barwnej lekcji historii poznawaliśmy miasto z pokładu statku, na którym wybraliśmy się w rejs po Odrze. Postanowiliśmy też zobaczyć piękne barokowe wnętrze Archikatedry p.w. św. Jana Chrzciciela, by następnie udać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tu z kolei zachwyciły nas cudne kompozycje i ciekawe sukulenty. Wycieczkę kończył jeszcze jeden akcent historyczny, obejrzeliśmy bowiem w Multikinie film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wzbudził on niemało emocji…

Wyjazd uznajemy za udany a wszystkim Chłopcom życzymy z okazji ich święta WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Uczennice klas IIIa i IIIb gimnazjum z Wychowawczyniami