Do Hymnu! (wideo)

W środę 26 września odbyło się przesłuchanie naszej szkoły do ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu!”. Jest on organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu rządowego NIEPODLEGŁA.

Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu przez uczniów Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Pokaźny chór złożony z uczniów naszej szkoły pod batutą Pana Piotra Ratajczaka oprócz hymnu odśpiewał także „Rotę” oraz „Gaude Mater Polonia”. Wypadli oni znakomicie co sami możecie sprawdzić oglądając film z tego przesłuchania. Publicznością występu byli nasi przedszkolacy wraz z pierwszoklasistami i nauczycielami.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronach Narodowego Centrum Kultury.