Święto Ziemniaka

Tradycją już jest, że uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne w naszej szkole obchodzą Święto Ziemniaka. W tym roku zorganizowaliśmy liczne zabawy i inne atrakcje 21 września, by stały się jak gdyby kontynuacją gminnej imprezy Pyrobranie. Na tę okazję dzieci wykonały wspólnie z rodzicami stworki ziemniaczane, które można podziwiać na wystawkach Ziemniaka – Dziwaka znajdujących się na szkolnych korytarzach.

Piątkowy ranek rozpoczął się od poszukiwania kartofli, które „wyrosły” na trawiastym boisku. Prześcigano się, kto zbierze ich najwięcej. Potem wszyscy udali się na halę sportową, gdzie dzieci wysłuchały krótkiej bajki o ziemniakach, odpowiadały na pytania – zagadki, w końcu współzawodniczyły w konkurencjach sportowych z użyciem bulw ziemniaczanych. Na koniec każda klasa miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę tematyczną.

Jak co roku impreza podobała się dzieciom. Było dużo śmiech i hałasu, czego nie dało się uniknąć przy tak dużej liczbie uczestników. Po zabawie uczniowie klas I – III przystąpili do normalnych zajęć lekcyjnych, natomiast przedszkolaki nadal świętowały w swoich salach i to podwójnie, ponieważ Święto Ziemniaka zbiegło się z Dniem Przedszkolaka.