Wycieczka do Wiednia

9 maja uczniowie klas III gimnazjum z opiekunami: panią Iloną Krysztofowicz-Król, panią Lilą Michalak i panią Ewą Kasprzak udali się na trzydniową wycieczkę do Czech i Austrii. Pierwszego dnia po długiej jeździe i kilku niespodziankach mieliśmy okazję oglądać jaskinie krasowe w Moravskim Krasie oraz popłynąć łódką w ich „labiryntach”. Po zakwaterowaniu zwiedziliśmy też czeską urokliwą miejscowość, w której nocowaliśmy –  Hustopece. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Wiednia. Tam zwiedziliśmy m.in Katedrę św. Szczepana, Muzeum Sztuk Naturalnych, Hofburg, byliśmy też na wzgórzu Kahlenberg. Na koniec mogliśmy wyszaleć się w lunaparku na Praterze. Ostatniego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wracając zwiedziliśmy stolicę Moraw-Brno, którego najbardziej charakterystycznym punktem jest wzgórze Petrov. Wieczorem zadowoleni wróciliśmy do Rozdrażewa.

Adrianna Kosior