Udana wyprawa do grodu Krotosa!

Sukcesem zakończył się udział naszych szkolnych pasjonatów odkrywania przeszłości w IV edycji powiatowego konkursu historycznego „W EPOCE WIERZBIĘTY – SCHYŁEK ŚREDNIOWIECZA”. Konkurs zorganizowany przez Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie pod patronatem władz miasta i powiatu, odbył się 26 kwietnia 2018 r. W kategorii oddziałów gimnazjalnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Marcin Frąckowiak, Paweł Jagła i Bartłomiej Panek. Musieli oni wykazać się szczegółową wiedzą nie tylko na temat historii politycznej średniowiecza, ale także szeroko pojętej kultury tej epoki, na przykład uzbrojenia i sposobów walki rycerzy.

Najlepszą znajomość Wieków Średnich zaprezentował Bartłomiej, który zajął II miejsce. Gratulujemy mu sukcesu a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu.

Jarosław Nowacki