Wojewódzki konkurs recytatorski

Zwyciężczynie tegorocznych eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego „Mali czarodzieje słowa”, odbywającego się w Szkole Filialnej w Dzielicach, wzięły udział w Półfinale XXXIV Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu i przedostały się do Finału.

Magdalena Cugier z kl. II Szkoły Filialnej w Dzielicach, Zofia Kozłowska, Anastazja Krawczyk i Ewa Maryniak z kl. I Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Poznaniu brawurowo wyrecytowały przygotowane utwory. Małe recytatorki znalazły uznanie nie tylko szacownego Jury konkursu, ale także publiczności, która nagrodziła je gromkimi brawami.

Już od wielu lat, co roku wysyłamy naszych gminnych laureatów do Poznania, by stawali do rywalizacji z najlepszymi z Wielkopolski. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by tak liczna grupa dostała „zielone światło” do dalszych zmagań. Z pewnością może to świadczyć o dużych umiejętnościach dzieci i nauczycieli przygotowujących uczniów do recytacji.