„Wieczór przy samowarze” – koncert na podsumowanie projektu

Projekt pt. : „To coś więcej niż hobby, to pasja! Na ile współczesny świat umożliwia nam samorealizację?” dobiega końca. Ostatni dzień pobytu grupy projektowej w Rozdrażewie upłynął na przygotowaniach do uroczystego koncertu podsumowującego nasze działania. Przed południem odbyły się zajęcia wokalno-muzyczne i próby przed występem. Przygotowaliśmy także wystawę prac wykonanych na zajęciach plastycznych oraz lapbooków podsumowujących nasze działania. Nasze kochane mamy zastawiły wspaniały i smakowity stół ze słodyczami, za co im serdecznie dziękujemy.

Wieczorem w Sali Wiejskiej w Rozdrażewie zgromadziło się wielu zaproszonych gości, nasze Rodziny i społeczność lokalna, by wysłuchać uroczystego koncertu pt. „Wieczór przy samowarze”. Gościem honorowym był pan Robert Śmigielski z Warszawy, przedstawiciel Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, organizacji, która w 80% sfinansowała przedsięwzięcie. 

W tym roku na scenę zaprosiliśmy Zespół Kabaretowy „Ale Babki”, działający przy stowarzyszeniu „Odnowa”, ponieważ to „kobiety z pasją”, które dbają o to, by w Rozdrażewie nie zapomniano o dawnych zwyczajach i obrzędach ludowych i patriotycznych. Następnie wystąpili nasi goście: Chór Petersburskiej Dziecięcej Szkoły Artystycznej im. Dymitra Bortniańskiego, który zachwycił wszystkich perfekcyjnym wykonaniem utworów z kanonu muzyki światowej i rosyjskiej. Kierownikiem i dyrygentem chóru jest pani Olga Stolpowskich, a akompaniuje pani  Marija Alshundba. Zachwycona publiczność nagrodziła artystów brawami, a „Kalinkę”  owacją na stojąco! 

Co roku jednym z działań projektu wymiany jest wzajemna nauka piosenek partnerów. W tym roku zmieniliśmy nieco to działanie. Przez dwa dni wspólnie pokonywaliśmy górskie szlaki i przekonaliśmy się, jak ważny w życiu jest przyjaciel i jego wsparcie. O tym wszystkim opowiada piękna piosenka Włodzimierza Wysockiego pt. „O przyjacielu”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy po rosyjsku i po polsku, ponieważ jak żadna inna oddaje klimat naszych tatrzańskich wędrówek. 

Po koncercie miało miejsce  wręczenie podziękowań dla Dyrekcji i nauczycieli obydwu współpracujących szkół, przedstawiciela Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, pana Roberta Śmigielskiego, władz naszej gminy z wójtem panem Mariuszem Dymarskim, Rodziców i wszystkich, którzy wspierali działania projektowe. Na finał zabrzmiało: „Mama Mia, dziś jesteśmy tu po raz już ostatni!” Uroczystość zakończyła niespodzianka: pokaz „Teatru Ognia” w wykonaniu Żanety, Krystiana i Bartka.

Dziękujemy również panom Zdzisławowi Pautrowi i Władysławowi Filipowi za fotoreportaże promujące projekt w mediach. 

Przed nami jeszcze pożegnalna podróż do Olsztyna. 

« 1 z 3 »