W Koźminie

4 grudnia uczniowie klas pierwszych i klasy trzeciej wybrali się na krótką wycieczkę do Koźmina. A co ciekawego można zobaczyć w Koźminie? Otóż, naszym celem była wytwórnia bombek i wytwórnia mydła.

Przed świętami Bożego Narodzenia warto dowiedzieć się, jak powstają te najpopularniejsze ozdoby choinkowe. Dzieci na własny oczy mogły przekonać się, że chociaż nie jest to skomplikowany proces, wymaga jednak dużego wysiłku ze strony pracowników fabryki „LOTOS”, ponieważ każda bombka wykonywana jest ręcznie. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę bombkę z własnym imieniem, ale dodatkowo mogło też w firmowym sklepie zakupić jeszcze inną.

Następnie udaliśmy się do mydlarni „Dromedary Milk Soap”, gdzie zapoznaliśmy się z procesem produkcji mydła. Spodobały nam się najrozmaitsze ich kształty, np. słonia, czy małpki. Rozpoznawaliśmy też ich zapachy, np. gumy balonowej. Przemiłe panie pokazały nam jak można pięknie zapakować produkt, który może stać się wspaniałym prezentem na mikołajki lub pod choinkę. Na koniec każdy z nas otrzymał taki upominek – mydełko w kształcie sówki. Obdarowani tymi drobiazgami i nowymi doświadczeniami wróciliśmy do Rozdrażewa.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tak ciekawych miejsc, tym bardzie, że znajdują się w naszym sąsiedztwie.