Przedszkolacy poznają historię naszej małej ojczyzny

30 listopada na pamiątkę stu lat odzyskania przez Polskę Niepodległości i nadchodzącej setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Rozdrażewie zasadziły drzewo (dąb szypułkowaty). W tym celu zaprosiły do przedszkola pana podleśniczego Damiana Janickiego. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji historii naszego regionu. Dzieci odśpiewały hymn państwowy. Po czym poznały bohaterów walki o niepodległość naszej małej ojczyzny. Dłuższej historii dowiedzieli się o sierżancie Wacławie Pabichu z Rozdrażewa, który przewodził „Kompani Rozdrażewskiej” w czasie Powstania Wielkopolskiego.

Po ciekawej lekcji historii w obecności pana dyrektora przedszkolacy zasadzili drzewko i obiecali, że będą o nie dbać.

Nasz dąb zasadzony z okazji nadchodzącej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego będzie cieszył swym widokiem i dawał cień w upalne dni kolejnym pokoleniom naszych przedszkolaków. Drzewo to będzie przypominać o tym niezwykłym dniu i roku w dziejach naszego narodu.