Tłusty czwartek w Szkole Filialnej w Dzielicach

„Tłusty czwartek” chyba na długo zapamiętają dzieci ze Szkoły Filialnej w Dzielicach. Klasa I i II w tym dniu miała ZAJĘCIA KULINARNE.

Dzieci podzielone na grupę chłopców i dziewcząt miały do wykonania trudne zadania. Chłopcy używając swojej siły i wytrwałości, pod okiem pani kierownik szkoły – Henryki Kowalewicz, zarobili ciasto drożdżowe. W tym czasie dziewczęta z p. Beatą Biernacką zajęły się wyszukiwaniem wiadomości, obrazów i prezentacji multimedialnych na temat „Tłustego czwartku” i tradycji z nim związanych. Gdy ciasto podwoiło swą objętość, nastąpiła zamiana ról, do boju ruszyły dziewczęta i formowały paczki nadziewając je powidłami. Było to nie lada wyzwanie, ale małe kucharki świetnie się przy tym bawiły. Smażeniem zajęła się Pani ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Natomiast posypywanie cukrem okazało się bardzo proste i przyjemne. Pączki wyszły pyszne. Wszystkim bardzo smakowały. W „podkoziołek” zrobimy pewnie powtórkę, tym razem angażując przedszkolaków.