Odkurzamy zapomniane instrumenty…

…to hasło przewodnie Koncertu Filharmonii Kaliskiej, w którym 27 lutego wzięli udział uczniowie naszej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Kwartet i prowadzący – pan Piotr (który specjalnie na tę okazję przeistoczył się w bywalca dawnych salonów) przenieśli nas w świat muzyki barokowej. A to za sprawą instrumentów – klawesynu, fletu poprzecznego, skrzypiec i wiolonczeli oraz muzyki, której mieliśmy okazję posłuchać. A były to m.in. tańce dworskie, np. menuet, gawot czy hiszpańska sarabanda. Dowiedzieliśmy się, co i jak komponował Jan Sebastian Bach, jak ewoluowały instrumenty oraz co wspólnego mają zwierzęce jelita ze strunami i smyczkami.

Spotkanie z filharmonikami to dla nas niecodzienne wydarzenie i tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy w nim wziąć udział. Jako że to ostatni koncert w tym roku szkolnym, mamy nadzieję na kolejne w przyszłym…

Anna Broda