Pieczony ziemniak

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystały dzieci ze Szkoły Filialnej w Grębowie, 26 września wraz z paniami obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.

W tym dniu, pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Konkurencje sportowe poprzedzone były zabawą przy muzyce i tańcami integracyjnymi.

Wspólnym zadaniem dla dzieci było wykonanie z warzyw „Stworów-Potworów”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez panie.

Ten jesienny, deszczowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

Wychowawcy:
Ewelina Chmielarz