Młodzież Dzieciom

1 czerwca to dzień wszystkich dzieci na całym świecie, zarówno tych małych jak i tych dużych.
W tym roku postanowiliśmy uczcić go, podarowując swój czas i energię najmłodszym.

Kilka dni miała miejsce intensywna „produkcja” mydełek, z których dochód postanowiliśmy przeznaczyć na kosztowną rehabilitację ciężko chorych Nel i Wojtusia. Do tej akcji zainspirował nas P. Paweł Kantek z Sośnicy. Wzięlismy też udział w zainicjowanej dla nich przez Pana Pawła akcji „Weź pluszaka za piątaka”.
Okazaliście – jak zawsze – wielkie serce. Udało nam się zebrać ze sprzedaży aż 630 złotych. Bardzo Wam Wszystkim DZIĘKUJEMY.

Ponadto w Dniu Dziecka przeprowadziliśmy warsztaty mydlarniane dla Dzieci z klas trzecich. I Wam, i Waszym Rodzicom dziękujemy Kochani za zasponsorowanie bazy glicerynowej.

Podczas gdy Julka i Marcelina wprowadzały swoich młodszych kolegów i koleżnaki w tajniki produkcji mydła, Czarek, Mateusz, Ala, Kinga, Adrianka i Agnieszka zajęły się sprzedażą mydełek i maskotek.

Hubert, Jakub i Zuzia robili artystyczne zdjęcia chętnym dzieciom w fotobudce przygotowanej dla nas przez P. Kasię Matyniak.

Marcelina, Karol i Bartek prowadzili dla „Maluchów” atrakcyjne gry i zabawy na swieżym powietrzu.

Pogoda dopisała. A i humor, i nasza fantazja również. Sami świetnie się bawiliśmy. I ta niewysłowiona radość z faktu, że udało nam się wspólnymi siłami uczynić coś dobrego dla młodszych koleżanek i kolegów. A dobroć jest przecież naszą siłą.
Poniżej znajdziecie fotorelację z naszych poczynań.

Wolontariusze
wraz z Opiekunami