Mikołajkowy zawrót głowy

Mikołajki to wspaniały dzień – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. A na pewno uczniowie klas V, którzy w tym roku świętowali je dwa dni z rzędu. 7 grudnia wyjechali bowiem na mikołajkową wycieczkę do Poznania.

Oczywistym jest, że taki dzień należy rozpocząć od spotkania z Mikołajem i wspólnego pamiątkowego zdjęcia (tych w ogóle tego dnia było wiele, bo nowym aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości aż przyjemnie się je robiło). Potem czas na ciepłe kakao, bo śnieg prószył tak obficie, jakby wiedział, że gdy grzeczne dzieci z Rozdrażewa przyjeżdżają na Jarmark Bożonarodzeniowy, nie może go zabraknąć. I wreszcie pachnące korzeniami pierniczki, które uczniowie samodzielnie wypiekali i ozdabiali podczas warsztatów.

Ale to nie koniec wrażeń. Na kolejny punkt wycieczki fani lego czekali najbardziej. Bo oto dane im było wkroczyć w świat wielkiej polskiej historii zaklętej w milionach klocków lego! Takie czary czekały na nas w HistoryLandzie, gdzie ogromne makiety zbudowane z tych kultowych klocków oraz towarzyszące im filmy, animacje i opisy przeprowadziły nas przez ojczyste dzieje od Biskupina, przez bitwę pod Oliwą do narodzin „Solidarności” w Gdańsku. Największe wrażenie zrobiła na nas chyba bitwa pod Grunwaldem. Czy wiecie, że figurki koni znajdujące się w tej sali zbierano przez 3 lata na całym świecie? Mogliśmy nie tylko podziwiać te cuda, ale i sami stać się budowniczymi oraz pomysłodawcami nowych konstrukcji!

Po pełnej wrażeń niezwykłej lekcji historii udaliśmy się na Plac Wolności, by wśród świateł i muzyki poczuć klimat świątecznego jarmarku. I choć zrobiło się już ciemno, ponuro, wracaliśmy do domu z uśmiechem na twarzy i w sercu. Jak to w mikołajki…

Mirosława Ziembińska
Anna Broda
Edyta Głód

« 1 z 5 »

Zdjęcia z wycieczki zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon PowerShot G7 XZ, którego zakup sfinansowano w ramach programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości