Kartka z podróży… (Wilno)

Bladym świtem pełni obaw wyruszyliśmy w kierunku granicy. Na szczęście obawy okazały się płonne na granicy spędziliśmy zaledwie 2,5 godziny! Podróż do Wilna odbywała się w sennej atmosferze na krótko przerwanej piknikiem.

Po południu dotarliśmy do Wilna. Dzięki ładnej pogodzie spacer po mieście był bardzo przyjemny. Zobaczyliśmy bardzo ważne dla Polaków miejsca. Pokłoniliśmy się Matce Boskiej Ostrobramskiej, odwiedziliśmy miejsca związane z Mickiewiczem. Przechadzkę po starym mieście zakończyliśmy przy katedrze św. Stanisława Biskupa i św. Władysława – miejsca pochówku wielkich książąt litewskich i królów polskich.

Po zwiedzeniu Wilna udaliśmy się do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą miejsca zakwaterowania w Jowaryszkach. To cudowne, zielone miejsce pozwoliło nam odpocząć, zregenerować siły na dalsze wojaże oraz bardziej się zintegrować.

« 1 z 2 »