Kartka z podróży… (Smoleńsk-Katyń)

Dziś pobudka była bardzo wcześnie – czekała nas długa droga. Opuszczając Moskwę dane nam było raz jeszcze spojrzeć na miejsca, które odwiedziliśmy.

Po przejechaniu ponad 400 km – Smoleńsk. Obiad zjedliśmy w pięknie stylizowanej restauracji i wybraliśmy się na krótki spacer po zabytkowym mieście.

Głównym celem naszej podróży był Katyń. Na początku naszych odwiedzin w tym ważnym miejscu zapoznaliśmy się z historią, nie tylko zbrodni katyńskiej ale i stosunków polsko-rosyjskich XX w. w poświęconych temu muzeach.

W skupieniu oddaliśmy cześć zamordowanym. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę za zmarłych. Na ścianach z tysiącami nazwisk ofiar szukaliśmy osób z naszych okolic. Było to wstrząsające przeżycie.

Nocleg w Siebieży. Jutro ruszamy w stronę granicy. Pozdrawiamy.

« 1 z 2 »