Jarocińska eskapada klas siódmych

Uczniowie klas siódmych wybrali się 24 maja do Jarocina. Miasto tradycyjnie kojarzone z festiwalem rockowym gości także Festiwal Kultury Żydowskiej „Simchat Chajim” („Radość Życia”). Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać bliżej kulturę żydowską, jej symbole i tradycje. Mogli także zapoznać się z historią i współczesnością polskich Żydów, a także zastanowić się nad tym jak przełamywać uprzedzenia i szukać porozumienia. A wszystko to w ramach warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów z warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Po krótkiej chwili relaksu na jarocińskim rynku udaliśmy się do Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie mieści się wyjątkowe muzeum poświęcone temu gatunkowi muzyki. Ciekawe eksponaty, mnóstwo zdjęć i plakatów, no i przede wszystkim nagrania dokumentujące rozwój rocka… Nowoczesna forma przekazu powoduje, że to miejsce na pewno nie będzie się kojarzyć z muzealną nudą!

Małgorzata Dudzińska-Szczypior
Jarosław Nowacki