Gminny Konkurs Plastyczny o Powstaniu Wielkopolskim

Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie była organizatorem konkursu plastycznego o Powstaniu Wielkopolskim. Celem konkursu była promocja zwycięskiego Wielkopolskiego Powstania Narodowego, jak również stworzenie oryginalnego projektu pracy promującej Powstanie Wielkopolskie, jak również kształtowanie postaw patriotycznych.

Na konkurs wpłynęło 136 prac. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Głód, Paweł Mizera, Jarosław Nowacki dokonali oceny prac. Prace były oceniane w trzech kategoriach. Przy ocenie prac brano pod uwagę pomysłowość wykonania, estetykę i samodzielność wykonania.

Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace:

I kategoria kl. I-III SP Praca plastyczna

 • I miejsce Martyna Orpel SP Nowa Wieś
 • II miejsce Nadia Szeląg SP Nowa Wieś
 • III miejsce Julia Szeląg SP Nowa Wieś

II kategoria kl. IV-VI SP Plakat

 • I miejsce Agata Mikołajczyk SP Rozdrażew
 • II miejsce Hanna Poczta SP Nowa Wieś
 • III miejsce Aleksandra Jakubek SP Rozdrażew
 • wyróżnienia: Marcelina Zagrodnicka SP Rozdrażew, Tomasz Jakubek SP Nowa Wieś

III Kategoria kl. VII-VIII i Gimnazjum

 • I miejsce Aleksandra Gniazdowska SP Rozdrażew
 • II miejsce Marta Krzekotowska SP Nowa Wieś
 • III miejsce Aleksandra Wójcik SP Rozdrażew
 • wyróżnienia: Zuzanna Kokot SP Nowa Wieś, Radosław Jaruzel SP Rozdrażew

Nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom zostały wręczone przez Pana Wójta Gminy Rozdrażew Mariusza Dymarskiego na uroczystych obchodach 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w dniu 3 lutego. W miejscu wręczenia nagród można było obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Ewa Głód
Koordynator konkursu