Dzień Pluszowego Misia

Nie sposób chyba wyobrazić sobie dzieciństwa bez ukochanego misia. Pluszowy przyjaciel rozumie wszystko i o nic nie pyta. Jest powiernikiem najskrytszych pragnień i zna wszystkie sekrety. Wspiera, pociesza, dodaje sił. Nie dziwi więc, że święto Pluszowego Misia jest dniem, o którym dzieci pamiętają każdego roku.

24 listopada w naszej szkole uczniowie klas I – III obchodzili właśnie święto ulubionego pluszaka. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny, wyjątkowy. Miś był gościem honorowym w każdej klasie. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, a podczas przerw śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Nie zabrakło również „małego co nieco”. Dodatkową atrakcją zorganizowaną przez Mały Samorząd Uczniowski była możliwość wykonania zdjęć z misiami, które z pewnością będą miłą pamiątką.

Co prawda kolejne święto misia dopiero za rok, jednak z całą pewnością nasze misie nie będą czuły się samotne. Przecież z miłości do misiów nigdy się nie wyrasta…