Dzień Kredki – SF Grębów

22. listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Sama historia kredek jest długa i ciekawa. Pierwsze podobne do kredek przyrządy używano około 10 tys. lat temu. Najstarszą jak dotąd kredkę znaleziono w czasie wykopalisk w południowo-zachodniej Anglii. Odkrycia dokonali archeolodzy z Uniwersytetu w Yorku. Najstarsza kredka to skamieniały kawałek ochry – zwietrzeliny skał bogatych w żelazo. Kredka ta mogła być używana do ozdabiania ludzkiego ciała albo wyrobów ze skór.

Dzisiejszy dzień był dobrą okazją, by docenić tak często używane narzędzie plastyczne. I choć trudno wyobrazić sobie salę przedszkolną bez tego przyboru plastycznego to zastanawialiśmy się przez chwilę, „co by było gdyby na świecie nie było kredek”. Przedszkolacy zgodnie stwierdzili, iż świat bez kredek byłby nudny i szary, dlatego z wielką ochotą zabrali się do pracy plastycznej rysując i kolorując rozmaite kształty z użyciem swoich ulubionych kredek.