„Czy wiesz co jesz?”

Dzień 15 marca w naszej szkole poświęcony był zdrowemu odżywianiu. Od rana uczennice klas trzecich  gimnazjum przygotowywały różne sałatki oraz zdrowe, pożywne i kolorowe kanapki. Następnie odbył się apel, który poprowadziła pani pielęgniarka Ewa Kasprzak wraz z uczniami z projektu edukacyjnego pani Agnieszki Kołodziejskiej „Żyj zdrowo na sportowo” – Kingą Snadną, Pawłem Dymarskim, Szymonem Kubiakiem oraz Jakubem Szczegurą. Przekazali oni informacje dotyczące zdrowego odżywiania, zasad przyrządzania pełnowartościowych posiłków oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Uczniowie rozdawali ulotki zawierające min. informacje jak wyliczyć swój BMI, jak aktywnie odpoczywać oraz jak dbać o formę na codzień. Po apelu uczniowie udali się na poczęstunek. Mam nadzieję, że wszystkim smakowało bo było pysznie, zdrowo i kolorowo.

Agnieszka Kołodziejska