Dzień Kobiet we Wrocławiu

Tradycyjnie już uczniowie klas IIa i IIb gimnazjum Dzień Kobiet spędzili na wycieczce. Piękny słoneczny dzień upłynął im na poznawaniu i korzystaniu z licznych atrakcji Wrocławia. Najpierw – Sky Tower. Tutaj rozegraliśmy zacięte pojedynki na kręgielni, nieźle się przy tym bawiąc. Później przyszedł czas, by wjechać szybkobieżną windą na Punkt Widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama na miasto, a w pogodne dni można dostrzec na horyzoncie nawet Ślężę. Niemało emocji wzbudził sam wjazd, podczas którego co wrażliwsze uszy odczuły zmianę ciśnienia. Po pysznym obiedzie skierowaliśmy swe kroki na wrocławski rynek, by obejrzeć rozbudowaną ekspozycję w niedawno otwartym Muzeum „Pana Tadeusza”. Warto dodać, że zachwyciły nas nie tylko rękopis polskiej epopei, sale poświęcone Mickiewiczowi czy ekranizacji dzieła, ale również pamiątki związane z szeroko rozumianą WOLNOŚCIĄ (postaciami Władysława Bartoszewskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego i Radiem Wolna Europa). Na koniec zaplanowaliśmy wizytę w „Hydropolis” (Multimedialnym Centrum Wiedzy o Wodzie). Jest to miejsce niezwykłe, zachęcające do różnych aktywności, pozwalające w niecodzienny sposób poznać wodę i jej wykorzystanie w świecie. Wyciszeni po pobycie w strefie relaksu udaliśmy się w drogę powrotną.

To był dzień pełen wrażeń, ale zorientowaliśmy się, że Wrocław ma jeszcze wiele do zaoferowania. Pewnie znów się tam wybierzemy…

Anna Broda
Hanna Wierzowiecka

« 1 z 2 »