Wycieczka klas drugich do lasu

11 października uczniowie klas II a i II b wyjechali do lasu w okolice Chachalni. Przed wyjściem wychowawczynie klas przypomniały uczniom zasady zachowywania się w lesie.

Gdy dojechali na miejsce czekał na nich pan leśniczy Damian Janicki, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób przekazał im wiele ciekawostek dotyczących lasu. Uczniowie odbyli długi spacer. Obserwowali przyrodę i zmiany zachodzące w lesie jesienią. Poznali warstwową budowę lasu. Słuchali śpiewu ptaków i zbierali materiał przyrodniczy, z którego w klasie wykonają makiety. Dowiedzieli się dużo ciekawostek o życiu roślin i zwierząt mieszkających w lesie. Na koniec z wielkim apetytem zjedli usmażone kiełbaski na ognisku.

Wyjście do lasu było bardzo udane. Pogoda i humor dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Polecamy każdemu taki dydaktyczny spacer do lasu.