Wizyta w Domu Drzewa

W ubiegłym tygodniu klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dom drzewa” w miejscowości Wałkowa k. Milicza.

Obiekt powstał na bazie zabytkowej wyłuszczarni szyszek i stanowi siedzibę Leśnego Kompleksu promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy”. Dzieci zostały przywitane i ugoszczone przez panią leśnik, która pokrótce opowiedziała im o warstwowej budowie lasu, o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w poszczególnych warstwach. Pobyt w ośrodku umilił uczniom udział w warsztatach plastycznych, podczas których kolorowały bądź wyklejały sylwetkę drzewa różnokolorową plasteliną. Sam wygląd ośrodka wzbudzał ogromne zainteresowanie dzieci a wystrój pomieszczeń przywodził na myśl spacer po lesie. Następnie edukatorka zaprosiła dzieci na krótką wycieczkę do pobliskiego lasu, gdzie wykonały przyrodnicze obrazki ze znalezionych materiałów. Spotkanie w Domu Drzewa zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami.