Torby pełne nadziei 🇺🇦❤️🇵🇱

5 dużych toreb wypełnionych materiałami opatrunkowymi, śpiworami, konserwami, latarkami i przede wszystkim wielkimi sercami naszych uczniów, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli dotarło bezpiecznie do Zaporoża. To już kolejna akcja pomocy ze strony naszej szkoły dla ogarniętej wojną Ukrainy. Oprócz artykułów bardzo potrzebnych i ludności cywilnej, i walczącym żołnierzom, w przesyłkach znalazły się również laurki, wyrażające ogromne wsparcie płynące od naszych uczniów. Wspomnę, że nasi uczniowie wykonali tych kartek ponad 250!

W Zaporożu paczki zostały odebrane przez rodzinę, która przez 7 pierwszych miesięcy wojny mieszkała w Rozdrażewie. Cała akcja zgrała się z naszymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Świętując naszą rocznicę odzyskania niepodległości nie mogliśmy zapomnieć o naszych sąsiadach zza wschodniej granicy, którzy tak ofiarnie walczą o swoją suwerenność.

Z informacji, które nieprzerwanie do nas napływają, można z całą pewnością wnioskować, że nasza akcja okazała się bardzo potrzebna. Otrzymujemy wiele podziękowań od wolontariuszy, którzy  z naszymi darami dotarli na linię frontu, a z otrzymanych zdjęć wynika, że kartki dla walczących żołnierzy są niemal  tak samo dużym wsparciem jak bandaże i śpiwory.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję materialnie i finansowo.

Ilona Krysztofowicz-Król