Teachers on Malta 🇲🇹

Pięcioro nauczycieli naszej szkoły podniosło swoje kwalifikacje w projekcie Erasmus+ odbywającym się na Malcie.

Projekt miał na celu upowszechnienie nowoczesnych narzędzi w edukacji z wykorzystaniem gier i symulacji oraz stworzenie zespołu projektowego prowadzącego działania w środowisku międzynarodowym. Łączył kształcenie umiejętności językowych i metodycznych. Służyły ku temu liczne zajęcia (odbywające się wyłącznie w języku angielskim) prowadzone przez doświadczonych wykładowców z Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady, Malty oraz USA. Podzieleni na grupy braliśmy udział w dwóch kursach: Teaching with games and simulations oraz English language development. Znaleźliśmy także czas na poznawanie uroków Malty, jej kultury, zabytków i kuchni. Spacerowaliśmy po Valettcie (stolicy Malty), średniowiecznej Mdinie, która stanowiła scenerię wielu popularnych filmów i seriali, m.in. Gladiatora czy Gry o Tron. Zwiedziliśmy także, posiadającą jedną z największych kopuł w Europie, Rotundę w Moście – bazylikę zwaną kościołem cudów. Urzekło nas również piękno klifów na wyspie Gozo będącej częściową Archipelagu Maltańskiego.

Zajęcia zakończyły się dniem kulturowym, podczas którego wszystkie grupy projektowe prezentowały w języku angielskim wyniki swojej pracy. W tym dniu też wszyscy uczestnicy uczyli się kilku międzynarodowych tańców. W śród nich znalazł się Céilidh – tradycyjny taniec mający swoje źródła w Irlandii i Szkocji.

Wszyscy realizatorzy po dwóch tygodniach wytężonej pracy na zajęciach językowych i projektowych otrzymali certyfikaty.

Uczestnicy projektu zdobytymi doświadczeniami podzielą się z pozostałymi nauczycielami naszej szkoły.