Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day.

Dla młodszej społeczności szkolnej 21 listopada był wyjątkowym dniem – pełnym uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Korytarze szkolne zostały udekorowane emotkami. Została też przygotowana gazetka tematyczna zachęcająca do życzliwości i dobroci względem drugiego człowieka. Wyznaczono również specjalne miejsca, gdzie każdy mógł napisać coś miłego swojemu koledze lub koleżance. Najbardziej podobało się przekazywanie pozdrowień przy pomocy kolorowych „łapek”.

Wszyscy jednak musimy pamiętać, aby być życzliwym nie tylko w święta, ale również na co dzień, ponieważ warto jest traktować innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.