Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W poniedziałek 11 września, w ramach obchodzonego święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcie skierowane były dla uczniów z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych. Przekazywana wiedza dotyczyła schematów postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia w zwykłym codziennym życiu począwszy od złamań, poparzeń, ukąszeń przez owady błonkoskrzydłe po niezwykle istotne umiejętności związane z przywracaniem funkcji życiowych na skutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia, do którego często dochodzi w miejscach publicznych w obecności osób postronnych. Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie. Dziękujemy za przekazanie wiedzy Pani Kamili Kozłowskiej, Panu Adamowi Chudemu oraz st. sekc. Krzysztofowi Fabisiakowi z KPPSP w Krotoszynie.