Ślubowanie i pasowanie pierwszaków

W czwartek 11 października 46 pierwszoklasistów zostało włączonych w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.

Świadkami tego wyjątkowego dla uczniów wydarzenia byli rodzice, wicedyrektor szkoły wychowawczynie, uczniowie klas drugich i trzecich oraz przedszkolaki ze swoimi paniami.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie. Potem kolejno występowały dzieci z oddziałów przedszkolnych, drugoklasiści i trzecioklasiści z upominkowymi piosenkami. Następnie pierwszoklasiści w ozdobnych biretach złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania na uczniów dokonał Pan Wicedyrektor Jan Antczak. Wychowawczynie, aby upamiętnić to wydarzenie, wręczyły każdemu pamiątkowy dyplom, a starsi koledzy obdarowali dzieci drobnymi upominkami. Ciepłe słowa do najmłodszych uczniów skierowali przewodniczący samorządów: Szkolnego Samorządu i Małego Samorządu Uczniowskiego. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z rodzicami i  wychowawczyniami dalej świętowali dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.

Naszym pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.