Bardzo udanie zakończył się udział naszych uczniów w finale jubileuszowej, X edycji konkursu historycznego „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM – DZIEJE I TRADYCJE”, który rozegrał się w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka 7 marca. W konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych i 15 podstawowych z całego powiatu, ze względu na setna rocznicę powstania. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Regionalne, Starostwo Powiatowe, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Krotoszynie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka i Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III gimnazjalnych (opiekun Jarosław Nowacki): Marlena Dymarska, Gabriela Król i Bartłomiej Panek, którzy wykazali się szeroką i szczegółową wiedzą na temat przebiegu powstania w naszym regionie. Z bardzo trudnym testem najlepiej poradziła sobie Marlena zdobywając II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych!

Gratulujemy jej sukcesu i dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań. Dzięki nim mamy bowiem pewność, że tradycja powstańcza jest i będzie nadal żywo obecna wśród potomków żołnierzy Kompanii Rozdrażewskiej!

Jarosław Nowacki