Mistrzostwa gminy w badmintonie

W dniu 21 października 2023 roku (sobota) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Rozdrażew w Badmintonie na rok 2023. Organizatorami mistrzostw byli: Urząd Gminy Rozdrażew i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Doliwa” Rozdrażew.

W mistrzostwach udział wzięło 46 zawodniczek i zawodników w pięciu kategoriach.

Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Poniżej zamieszczamy wyniki mistrzostw w poszczególnych kategoriach.

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – roczniki 2011 i młodsze

DZIEWCZYNY (10 zawodniczek)

1. Frąckowiak Julia – Rozdrażew
  2. Banaszkiewicz Maja – Rozdrażew
  3. Kinga Kowal – Rozdrażew

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – roczniki 2011 i młodsi

CHŁOPCY (16 zawodników)

1. Stęclik Bartosz – Rozdrażew
  2. Bazak Łukasz – Dąbrowa
  3. Szkudłapski Hubert – Dzielice

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – roczniki 2009 – 2010

DZIEWCZYNY (1 zawodniczka)

1. Jakubek Maja – Rozdrażew

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – roczniki 2009 – 2010

CHŁOPCY (2 zawodników)

1. Szkudłapski Jakub – Dzielice
  2. Kmiecik Ksawery – Rozdrażew

KATEGORIA OPEN (17 zawodników)

1. Sowiński Szymon – Rozdrażew
  2. Patalas Krystian – Rozdrażew
  3. Motyl Piotr – SP Rozdrażew

Dla 3 najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowano medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Otwarcia mistrzostw zarówno w kategorii szkół podstawowych i „open” dokonał prezes Stowarzyszenia UKS „Doliwa” Rozdrażew – pan Krzysztof Broda.

Warto zaznaczyć, że w kategorii „open” po raz pierwszy od początku rozgrywania mistrzostw wystartowały 3 zawodniczki.

Organizacją i sędziowaniem mistrzostw zajął się nauczyciel wychowania fizycznego – Piotr Motyl.

mgr Piotr Motyl