Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy coroczne mikołajki. To był szczególny dzień. Prawie wszyscy uczniowie byli przebrani za Mikołaje, na głowach mieli czapki mikołajowe lub inne atrybuty świąteczne, np. rogi renifera. Na dzieci czekało wiele niespodzianek: upominki, wspólne zabawy, słodkości. A niektórym poszczęściło się, spotkali się bowiem z Mikołajem we własnej osobie. Na korytarzu szkolnym można było nabyć słodkie pierniki i mydełka, które przygotowali starsi uczniowie w ramach akcji charytatywnych. Tradycją stało się wyjście uczniów klas I -III mikołajkowym korowodem na ulice Rozdrażewa, by przy dźwiękach dzwoneczków, gwizdków i trąbek przypomnieć mieszkańcom o zbliżających się świętach i tradycji obdarowywania się prezentami za przykładem biskupa z Miry.

To wydarzenie z pewnością pozostawiło po sobie wiele pozytywnych wspomnień oraz wzmocniło atmosferę wspólnoty.