Mikołaje są wśród nas

Za przykładem św. Mikołaja, który wsławił się cudami oraz pomocą biednymi potrzebującym, nasi wolontariusze wcielili się w jego rolę. W imieniu biskupa z Miry odpowiedzieli na listy chłopców z DPS-u. Ich marzeniem było otrzymać prezent w postaci kosmetyków i środków higieny. Inicjatorem pomysłu był p. Paweł Kantek, z którym współpracujemy już jakiś czas w tej dziedzinie.

Nasi uczniowie znaleźli sponsorów – ofiarodawców, którzy z radością przygotowali paczki dla chłopców, a sami wolontariusze odpowiedzieli na ich listy w formie samodzielnie wykonanych świątecznych kartek z życzeniami.

Pragniemy wszystkim „Mikołajom” w imieniu podopiecznych DPS-u w Zdunach i naszym wyrazić wdzięczność dedykując im słowa Helen Keller:

„W pojedynkę możemy zrobić tak mało;
razem możemy zrobić tak wiele”

Arleta Grygiel